0532 430 07 57 info@cinarcitsistemleri.com.tr

TEKNİK BİLGİLER
Spor Sahası Tel Örgüleri
Spor Sahası Tel Örgüleri

Basketbol, futbol, voleybol sahalarında kullanılan tel örgü sistemlerinin nasıl olması gerektiğine dair tüm detaylar bu tel çit makalemizde yer almaktadır. Bilindiği gibi spor sahaları futbol, voleybol, basketbol seven çok ve yetişkinler için vazgeçilmezdir. Özellikle erkekler spor sahalarını çok daha fazla kullanmaktadır. Teniz kortları da vazgeçilmez spor sahaları arasındadır.

Her yaştan insan için bu kadar önemli olan spor sahası tel örgülerinin nasıl olması gerektiği de spor sahası inşa ettirmek isteyen birey ve kurumlar için önemlidir. İnsan sağlığı ve güvenliği açısından spor sahalarında kullanılan tel örgü sistemleri büyük önem taşımaktadır. Sahalarda genel olarak kafes tel örgü tercih edilmektedir. Kafes tel örgü sistemleri yapısı nedeniyle topların dışarı kaçmasını engelleyici niteliktedir. Aynı zamanda oyun alanının belirlenmesini sağlamaktadır. Tel örgülerin insan sağlığını etkileyen kısmı ise ucuz, kalitesiz tel çit sistemlerinin zaman içerisinde boyasının dökülmesi, paslanması ve temas halinde sağlığı tehdit etmesidir. Kurumlar bu konuda çok dikkatli olmalı ve çok uzun zaman ilk günkü haliyle kalabilecek tel çit sistemlerini tercih etmelidir.

İmalat aşamasında kullanılan malzemeler sağlık açısından önem taşımaktadır. Galvanizli, pvc kaplı tel kullanımıyla paslanmanın önüne geçilebilir ve dış etkenlere karşı dayanıklı bir spor sahası teli elde edilebilir. Spor sahası imalatı yaptıracaklar mutlaka güvenlik, sağlık değerlerini birinci sırada tutmalı ve uygun tel örgü tercihinde bulunarak tel çit montajını gerçekleştirmelidir.


  Sonraki kayıt »

Siz de profesyonel işçilik ve kaliteli hizmet almak için hemen bize ulaşın.